Hollywood Yanağı (Bişektomi)

Hollywood Yanağı (Bişektomi)

Bişektomi Ankara, yanakların yüz hatlarıyla uyumlu olacak ve estetik bir görünüm meydana getirecek ölçüde inceltilmesi için yapılan estetik operasyonudur. Yanaklar yüzümüzün önemli bir kısmını meydana getirirler. Gerek sahip oldukları hacim gerekse de üzerlerini saran cilt dokusu ile yüz estetiğinin son derece önemli birer parçasıdırlar. Bazı bireylerde, kilo alımı ve bazı genetik yatkınlıklar sebebiyle yanak bölgesinde fazla yağ birikimi görülebilir. Bu da yüzün, boyutunu belli oranlarda kaybetmesine yol açar. Yüzde yer alan diğer önemli bölgeler yanaklar tarafından gölgelenir. Bu da pek çok birey tarafından beğenilmeyen bir görüntüdür. Bu yüzden hollywood yanağı veya bişektomi olarak bilinen estetik operasyonuna başvurulur. Hollywood yanağı estetiği sayesinde yanakları, yüz ile orantılı bir hacme kavuşturmak; yüzü meydana getiren tüm önemli bölgelerin birbirleriyle uyum içerisinde var olmasını sağlamak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Hollywood yanak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Hollywood yanak estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Bişektomi kalıcı mıdır?’’ ve ‘’Bişektomi sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara hollywood yanağı (bişektomi) hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Özgür Gülten ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollywood Yanağı Nedir?

Hollywood yanağı, yanakların; holywood oyuncularında olduğu gibi yüz ile uyumlu, yüz hatlarını öne çıkaran, çekici bir görünüm elde edebilmeleri için yapılan uygulamadır. Bu uygulama başlarda aktörler ve aktrisler tarafından sıkça tercih edilirken günümüzde daha çekici bir yüze sahip olmak isteyen herkes tarafından rabet görmektedir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen hollywood yanağı, tıp dilinde bişektomi olarak da bilinmektedir.

Bişektomi Nedir?

Bişektomi, yanaklarda yer alan fazla yağ dokusunun alınması; böylece yanakların yüz hatlarını destekleyen bir görünüme sahip olması amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Bu operasyon halk arasında hollywood yanağı ve yanak inceltme estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir.

Bişektomi Neden Yapılır?

Yanaklarda, yaşlanma, kilo alma ve benzer nedenlerden yağ birikimi meydana gelebilir. Bu yağ birikimi yanakların, olmaları gerekenden çok daha dolgun bir görünüme sahip olmasına neden olur. Bu dolgun görünüm, yüzde yer alan diğer bölgeleri geri plana atacak ölçüde olabilmektedir. Bu da yüzün, yüzü çekici kılan boyutlarını kaybetmesine neden olacaktır. Bişektomi ameliyatı, bahsi geçen sorunları ortadan kaldırmak, yanakları inceltmek ve yüz hatlarını belirginleştirmek için yapılmaktadır.

Bişektomi Kimlere Yapılabilir?

Bişektomi 18 yaşını doldurmuş olmak kaydıyla hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilmektedir. Doktorunuz, bişektomi öncesinde gerekli kontrolleri gerçekleştirecek ve operasyona uygunluğunuzu değerlendirecektir.

Bişektomi Ne Zaman Oturur?

Bişektomi, operasyonu takip eden 3 hafta içerisinde oturmuş olur. Bu süre bazında hasta, ameliyat ile planlanan görünüme kavuştuğunu rahatça fark edebilir. Yine de ödemin tamamen dağılması ve yanakların nihai görünümünü alması birkaç ay sürebilmektedir.

Bişektomi Ne Kadar Kalıcı?

Bişektomi kalıcı bir operasyondur. Yani yanaklar, belli bir sürenin ardından eski görünümünü almazlar. Ancak bu süreçte bireye de bazı sorumluluklar düşmektedir. Kilo alımını önlemek adına sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmalı, düzenli olarak spor yapmalıdır.

Bişektomi Zararlı Mı?

Bişektomi zararlı bir estetik operasyonu değildir. Bu operasyon sırasında yanakların veya yüzün yapısına zarar verebilecek herhangi bir işlemde bulunulmaz. Ameliyata bağlı olarak bişektomi sonrası deneyimlenebilecek bazı sorunlar mevcuttur. Ancak bu sorunların ve yan etkilerin ekseriyeti; alanında uzman ve güvenilir bir doktor seçimi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Bu yüzden bişektomi gibi estetik operasyonları yaptırmayı planlayan bireylere doktor seçim sürecine dikkat etmeleri önerilir.

Bişektomi Ne Kadar Sürer?

Bişektomi operasyonu, doktorunuzun siz özel planladığı işlemlerin detaylarına göre yaklaşık 30 ila 45 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Doktorunuz tahmini operasyon süresi hakkında daha detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Bişektomi, steril ameliyathane koşullarında ve lokal anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bu operasyon sırasında, yanaklarda yer alan yağ dokuları dikkatle alınmaktadır. Böylece yanakların birbirleriyle orantılı, yüz ile uyumlu ve yüz güzelliğini ön plana çıkaran bir yapıya kavuşması sağlanmaktadır.

Bişektomi Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Bişektomi öncesinde kişiye özel bir ameliyat planlaması yapılır. Bu planlamanın temelini hastanın ameliyattan beklentileri ve talepleri oluşturur.

Ameliyat sonrasında ise hasta, birkaç saatlik dinlenmenin ardından taburcu edilir. Ameliyattan sonraki 2 ila 4 gün içerisinde günlük yaşama dönülebilir. Ancak tam iyileşme sağlanana kadar doktor tarafından verilen tavsiyelere uyulmaya devam edilmelidir.

Hollywood Yanağı (Bişektomi) Fiyatları 2022

Hollywood yanağı fiyatları ve bişektomi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Özgür Gülten ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi