Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği

Gıdı estetiği Ankara, çene ile boynun alt kısmında kalan bölgede yer alan fazla yağ dokularını almak amacıyla gerçekleşen estetik uygulamasıdır. Gıdı bölgesi, yağ birikimi sebebiyle sarkık bir görünüme sahip olabilir. Bu görünümün en büyük nedeni kilo alımıdır. Neredeyse her birey, bazı bölgelerinde sporla veya diyetle erimeye dirençli olan yağlara sahip olabilir. Eğer bu yağ dokuları gıdı bölgesinde birikim göstermişse bireyin çene hattı, boyun ve dekolte bölgesi; bahsi geçen yağ birikiminden olumsuz etkilenir. Yüze boyut kazandıran çene hattı keskinliğini kaybedebilir, boyun zarifliğini yitirerek görece kalın bir görünüm edinebilir. Tüm bunlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından istenmeyen durumlardır. Gıdı estetiğinde bahsi geçen olumsuz durumlar liposucition ve vaser liposuction gibi son derece gelişmiş yöntemlerle giderilebilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Gıdı estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Gıdıya vaser liposuction yapılabilir mi?’’, ‘’Gıdı nasıl yok edilir?’’ ve ‘’Gıdı estetiği ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara gıdı estetiği hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Özgür Gülten ile iletişime geçebilirsiniz.

Gıdı Estetiği Nedir?

Gıdı estetiği, gıdı bölgesinde yer alan fazla yağları almak ve bölgede meydana gelen sarkık görünümü ortadan kaldırmak için yapılan estetik uygulamasıdır. Bu uygulama liposuction olarak bilinen özel işlemle yapılmaktadır.

Gıdı Estetiği Neden Yapılır?

Gıdı estetiği, yüz ve boyun bölgesinin çekiciliğini olumsuz etkileyen gıdı sarkmasını gidermek için yapılmaktadır. Erimeye dirençli bölgesel yağlar, vücudun hemen hemen tüm bölgelerinde görülebilmektedir. Bu yağlar bazı kişilerde gıdı olarak tabir edilen bölgede birikim gösterirler. Bu da bireyin çene hattının kaybolmasına, boyun ve dekolte bölgesinin zarif görünümünü kaybetmesine neden olur. Gıdı estetiği bu gibi sorunları ortadan kaldırmak, fazla yağları almak ve çene altı bölgesinin çok daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılır.

Gıdı Neden Erimez?

İnsanların öncelikli olarak kilo aldıkları ve bu kiloları öncelikli olarak verdikleri bazı bölgeler vardır. Bu yüzden birey ne kadar spor yapsa ve diyet programlarına ne kadar sadık kalsa da belli bölgelerinden kilo vermekte zorlanır. Gıdı da bu bölgelerden biri olabilmektedir. Bu gibi bireylere, gıdı gibi bölgelerindeki yağlardan kurtulabilmeleri için liposuction gibi operasyonlara başvurmaları tavsiye edilir.

Liposuction Nedir?

Liposuciton, erimeye dirençli yağların alınması ve vücut hatlarının belirgin bir yapı kazanması için yapılan özel bir uygulamadır. Liposuction uygulaması, günümüzde iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki, yıllardır güvenle gerçekleştirilen klasik liposuction işlemidir. Diğeri ise görece modern bir teknik olan vaser liposuction uygulamasıdır. Vaser liposuction, istenmeyen yağların alınmasına imkan sağlamasının yanı sıra aynı zamanda vücut hatlarının şekillendirilmesine de olanak sağlamaktadır.

Gıdı Liposuctionı Kimlere Yapılabilir?

Gıdı liposuction, 18 yaşını doldurmuş olmaları kaydıyla hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlem öncesinde doktor, hastasının gıdı liposuctiona uygunluğunu detaylı olarak değerlendirecektir.

Gıdı Liposuctionı Zararlı Mı?

Gıdı liposuction zararlı bir uygulama değildir. Bu uygulama sırasında hedef bölgelerde yer alan diğer dokulara zarar verilmez. Doktor, tüm işlemleri dikkatle ve özenle gerçekleştirir. Bununla birlikte elbette doktor seçiminin de gıdı liposuctionın güvenirliği konusunda büyük bir payı vardır. Bu yüzden gıdı liposuction yaptırmak isteyen bireylere doktor seçimlerini iyi ve özenli bir şekilde yapmaları tavsiye edilir.

Gıdı Liposuction Ne Kadar Sürer?

Gıdı liposuction, doktorunuzun size özel hazırladığı uygulama planının detaylarına göre 30 dakika ila 1 saat kadar sürebilmektedir. Doktorunuz, gerekli planlamları yaptıktan sonra gıdı liposuctionın tahmini süresi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

Gıdı estetiği lokal anestezi altında, liposuction işlemi ile yapılmaktadır. Bu işlem sırasında, bölgede yer alan yağ dokuları, özel bir uygulama yardımıyla bulundukları yerden ayrıştırılır. Daha sonra ise ayrıştırılan yağ dokuları vücut dışına tahliye edilir. Böylece bölgede meydana gelen sarkma giderilmiş olur.

Gıdı Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Gıdı estetiği öncesinde hastanın boyun ve çene altı bölgesi detaylı olarak incelenir. Bölgede yer alan estetik kusurlar belirlenir. Daha sonra ise hastanın gıdı liposuction işleminden beklentileri dinlenir. En nihayetinde ise elde edilen veriler ışığında tamamen bireye özel bir gıdı estetiği planlaması yapılır.

Gıdı estetiği sonrası hastalar, kısa bir dinlenmenin ardından aynı gün taburcu edilirler. Hastaya, yaklaşık 1 hafta boyunca kullanması için özel bir gıdı maskesi verilir. Bu maskenin ilk hafta hem gece hem gündüz, ikinci hafta ise yalnızca geceleri kullanılması gerekir.

Gıdı Estetiği Fiyatları 2022

Gıdı estetiği fiyatları ve gıdı liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Özgür Gülten ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi