Dolgu

Dolgu Uygulaması Ankara

Dolgu işlemi, kişinin cildinin güzelleştirilmesi ve yaşa bağlı olarak yüzde meydana gelen problemlerin ortadan kaldırılması için yapılan medikal estetik işlemidir. Ciltte ve yüzde görülen çökmelerin, kırışıklıkların ve kıvrımların tedavi edildiği yöntemdir. Dolgu işlemi için dünyada yaygın bir şekilde kullanılan dolgu maddesi “hyaluronik asit” denilen ve insan cildinde, kıkırdak ve kemik dokularda bulunan doğal bir maddedir. Bu madde cilt sıkılığını, nemliliğini ve dolgunluğunu sağlamakta, cilde enjekte edildiğinde vücudun kendi hyaluronik asidi ile birleşmektedir.

Dolgu işlemi, vücutta bulunan bu maddenin zamanla azalması nedeniyle tekrar yerine konularak gerçekleştirilmektedir. Bu madde kalıcı olmadığı için zamanla vücudu terk etmektedir.

Dolgu işlemine başlamadan önce dolgu işleminin yapılacağı alana lokal anestezik krem sürülmekte ve cilt uyuştuktan sonra dolgu maddesi işleme özgü iğnelerle cilt içerisine enjekte edilmektedir. Kullanılan dolgu maddesinin kalıcılığı seçilen ürüne ve uygulama yapılan alana göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 8-12 ay vücutta kalabilmekte daha sonra vücudu terk etmektedir.

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Dolgu işlemi yani cilt içerisine hyaluronik asit enjekte edilmesi 15-20 dakika sürmektedir. Dolgu enjeksiyon işlemi bittikten sonra günlük yaşantıya devam edilebilmektedir.

Dolgu İşleminin Yan Etkisi Var mıdır?

Dolgu işleminin yapıldığı alanda kısa süreli şişlik ve morluk görülmektedir. Ancak birkaç gün sonra bu şişlikler ve morluklar tamamen iyileşmektedir. Dolgu işlemi öncesi ciltte herhangi bir test yapılmasına gerek duyulmamakta olup işlemin şişlik ve morluk dışında herhangi bir yan etkisi söz konusu olmamaktadır.

Dolgu İşleminden Önce Kişi Nelere Dikkat Etmelidir?

Dolgu işlemi yaptıracak olan kişiler eğer aspirin vb. ilaç kullanıyorlarsa işlemden 1 hafta önce kullanmayı bırakmadırlar. Böylece ciltte morluk oluşma olasılığı en aza indirilmiş olacaktır.

Hyalüronik Asitli Dolgu İle Botoks Birlikte Kullanılabilir mi?

Dolgu ve botoks işlemleri genelde birlikte kullanılmaktadır. Vücuda enjekte edilen dolgu maddesi ile botoks işlemleri çoğunlukla birlikte uygulanmaktadır.

Dolgu İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Alın, göz çevresi ve gözaltı çizgilerine,
  • Çene ve çene altı çizgileri,
  • Dudak ve burun kenarı çizgilerine,
  • Yüz ve elmacık kemiği bölgesine,
  • Burun estetiği sonrası burun sırtında oluşabilecek düzensizliklere

uygulanmaktadır.

Yapılan Dolgu İşleminin Ömrü Ne Kadardır?

Yapılan dolgu işlemi 6 ile 18 ay arasında bir ömre sahiptir. Dolgu işleminin ömrü dolgunun yoğunluğuna ve içeriğine göre değişkenlik göstermektedir.

Dolgu Estetiği Ankara Fiyatları 2019

Dolgu estetiği her bütçe için uygun fiyat aralığındadır. Dolgu yapılacak alanın büyüklüğüne göre fiyat değişmektedir. Fiyat konusunda bilgi almak için irtibata geçebilirsiniz.

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi